Suszarnie daszkowe typu SD


Suszarnie
Głównym produktem oferowanym przez firmę AG-Projekt są suszarnie do zbóż. Każda z nich wykonana jest z myślą o kliencie i dostosowana do jego potrzeb. Oferta firmy AG-Projekt stale się rozszerza. Wieloletnie doświadczenie i ciągły rozwój technologiczny firmy sprzyjają tworzeniu niezawodnych rozwiązań, które wyróżnia przede wszystkim duża wydajność, wysoka sprawność cieplna, niski poziom zapylenia oraz minimalna emisja hałasu podczas procesu suszenia.
Skala ocen W ramach katalogu odnajdą Państwo diagramy, na których ocenione są funkcjonalność i parametry zaprezentowanych produktów oraz ich efektywność w zakresie suszenia danego rodzaju zboża. Skala ocen wynosi od 1 (kłos zboża) do 6 (kłosów zboża).

Suszarnia daszkowa typu SD
Podciśnieniowa suszarnia daszkowa typu SD o pracy ciągłej lub porcjowej charakteryzuje się kompaktową konstrukcją (kolumna suszarni o szerokości 2,4 metra, pojemność zasypowa suszarni do 40 ton) przystępną ceną oraz łatwą i bezpieczną obsługą. Ten model suszarni dostępny jest również w wersji z wewnętrznym kanałem rekuperacyjnym.
Suszarnia daszkowa typu SD
Podciśnieniowa suszarnia daszkowa typu SD o pracy ciągłej charakteryzuje się kompaktową konstrukcją (kolumna suszarni o szerokości 3 metrów, pojemność zasypowa suszarni do 120 ton), przystępną ceną oraz łatwą i bezpieczną obsługą. Ten model suszarni od wielu lat pracuje w różnych warunkach i cieszy się dużym powodzeniem.

Suszarnia daszkowa typu SD ESR z zewnętrznym kanałem rekuperacyjnym
Podciśnieniowa suszarnia daszkowa typu SD ESR o pracy ciągłej z zewnętrznym kanałem rekuperacyjnym charakteryzuje się bezpyłową pracą, przystępną ceną, łatwą i bezpieczną obsługą oraz nowoczesną konstrukcją, pozwalającą na rozbudowę suszarni w celu zwiększenia jej wydajności. Kanał rekuperacyjny gorącego powietrza pozwala na 30% oszczędności zużytej energii. Ten model suszarni wybierany jest przez klientów wymagających, chcących suszyć głównie kukurydzę.
Suszarnia daszkowa typu SD ESR z wewnętrznym kanałem rekuperacyjnym
Model ten to ulepszona wersja suszarni TYPU SD ESR z zewnętrznym kanałem rekuperacyjnym. Różnica polega na zabudowie kanału rekuperacyjnego pod kolumną suszarni, w strefie leja wysypowego, co wpływa na zmniejszenie emisji hałasu i minimalizację strat cieplnych. Suszarnia typu SD ESR z wewnętrznym kanałem rekuperacyjnym przeznaczona jest dla jest klientów, którzy posiadają ograniczoną ilość miejsca pod planowany obiekt.

Suszarnia daszkowa typu SD ESR Plus EcoDryer z systemem podwójnej rekuperacji zasilana biomasą (pellet, zrębka, odpady z czyszczalni)
Podciśnieniowa suszarnia daszkowa typu SD ESR Plus ECODRYER o pracy ciągłej charakteryzuje się cichą i bezpyłową pracą, nowoczesną konstrukcją oraz łatwą i bezpieczną obsługą. System podwójnej rekuperacji gorącego powietrza w połączeniu z wysoko wydajnym piecem na biomasę pozwalają obniżyć koszty suszenia nawet do 10zł* za tonę kukurydzy przy suszeniu z 30% do 15% wilgotności. Ten model suszarni produkowany jest przez naszą firmę od kilku lat. Jak na razie jest bezkonkurencyjny wśród obiektów suszarniczych w zakresie wzrostu efektywności ekonomicznej przy zastosowaniu proekologicznych rozwiązań technologicznych.
* w zależności od cen rynkowych paliwa
Suszarnia daszkowa typu SD ESR PLUS ECODRYER z systemem podwójnej rekuperacji zasilana gazem
Podciśnieniowa suszarnia daszkowa typu SD ESR Plus ECODRYER o pracy ciągłej charakteryzuje się cichą i bezpyłową pracą, nowoczesną konstrukcją oraz łatwą i bezpieczną obsługą. System podwójnej rekuperacji gorącego powietrza pozwala na znaczne obniżenie kosztu suszenia. Zastosowanie takich rozwiązań gwarantuje najniższe z możliwych zużycie gazu. Z uwagi na dużą wydajność dobową wynoszącą od 200t do 1200t mokrej kukurydzy na dobę, ten typ suszarni to szansa dla przedsiębiorców rolnych, skupów zbóż, baz magazynowych oraz gospodarstw rolnych, dla których najważniejszy jest niski koszt suszenia połączony z dużą wydajnością całego procesu.